Menu

Aktywny o każdej porze roku: Jesień


Spadające liście, coraz chłodniejsze dni oraz powoli złocące się chodniki - to znak, że lato Nas już opuściło. Jesień jest z pewnością najpiękniejszą porą roku, a dodatkowo bardzo atrakcyjną dla Twojego pupila. Dlaczego więc ogromna liczba właścicieli psów decyduje się na krótsze oraz coraz to bardziej monotonne spacery? Przygotowałyśmy parę wskazówek, które mogą zainspirować Ciebie do tego, by uatrakcyjnić wasz wspólnie spędzony czas na łonie natury.

SZUKANIE SMAKOŁYKÓW/PRZEDMIOTÓW W STERCIE LIŚCI

Złoty dywan wyścielający ziemię nie zawsze musi służyć tylko jako tło do cudownych i klimatycznych zdjęć. Zabawa w kopcu liści może przynieść świetną zabawę nie tylko psu,  ale także i Tobie.  Jedną z najlepszych zabaw, jaką możesz zając swojego psa jest szukanie przedmiotów ukrytych w zrobionych przez siebie kopcach. Może to być jedna wielka kupka lub kilka mniejszych - ich ilość, rozmiar i sposób ich rozstawienia zależy od Ciebie i Twojej wyobraźni. Węch u psa najważniejszym i najbardziej rozwiniętym zmysłem.  Gdy pies zaczyna węszyć, wszystko co wpadnie do jego nosa jest rozkładane na poszczególne zapachy. Zatem praca węchowa jest dla psa ogromnym wysiłkiem umysłowym, a dzięki temu że nie wyzwala hormonu stresu - działa na niego relaksująco. 

SPACER NA WYŻSZYCH OBROTACH

Temperatura jaka panuje o tej porze roku zazwyczaj sprzyja dłuższym biegom. Warto pomyśleć więc o zaopatrzeniu się w pas do biegania i skorzystaniu z ostatnich tym roku promykom słońca. W internecie jest wiele artykułów poświęconych bieganiu z psem, które podpowiedzą jak przygotować siebie i pupila do takiej aktywności fizycznej. Niesie ona ze sobą wiele korzyści zdrowotnych, m.in. potrafi zahartować i przygotować psa do nadchodzącej zimy. Samo bieganie potrafi także polepszyć wasze stosunki, a w połączeniu z pracą węchową, zmęczy twojego psa fizycznie i psychicznie.

SPACERY W CIEMNOŚCIACH

Jesienią dni są coraz krótsze, więc większość właścicieli psów wraca do domu z pracy lub szkoły gdy za oknem - jest już mrok. Nie jest to powód by rezygnować z aportowania piłeczki w parku. Wystarczy zaopatrzyć psa w świecące akcesoria - mogą to być zawieszki, a nawet świecące szelki lub obroże. Dzięki temu będziesz spokojny o swojego psa, a zamiast zwykłego spaceru na smyczy, pozwolisz psu wybiegać się po całym dniu spania. Warto jednak dopiąć do psa długą linkę, która będzie działała jako dodatkowe zabezpieczanie, co jest bardzo ważne przy psach, które nadal mają problem z posłuszeństwem.


Pamiętaj, że nawet jesienią Twój pies jest narażony na złapanie kleszcza, więc systematycznie stosuj środki odstaszające, a także przeglądaj pupila po każdym spacerze.


     Znajdziesz nas również na:   


INSTAGRAM@sierscwkawie       FACEBOOK @sierscwkawie      YOUTUBE@sierscwkawie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Squad

https://3.bp.blogspot.com/-OCa18jlEhBQ/Wj1a_rKWWsI/AAAAAAAAAII/EMsXVBUlZUAMN7BFZNdZR2rM_8HGzF-mgCLcBGAs/s1600/IMG_1460_preview.jpegSierść na podłodze, w lodówce i w kawie... Czyli codzienność psiarza okiem dwóch psich matek
Learn More →Archiwum